Jak narysować wiewiórkę

Rysowanie sprawia ogromną przyjemność i jest idealnym sposobem na rozwijanie swojej pasji i talentów plastycznych. Dzięki rysowaniu można uchwycić rzecz najpiękniejsze, a przy okazji odprężyć się po stresującym dniu. Polecam każdemu, aby spróbował wziąć w rękę czy to ołówek, czy pędzel czy nawet karetkę i spróbować uwieczniać piękno przyrody. Nie zrażaj się, jeśli Ci coś nie wyjdzie. Nie mów od razu, że jesteś beztalenciem, gdyż droga do sukcesu wiedzie przez trening. A co tego treningu to chciałbym Ci przedstawić jak narysować wiewiórkę.

Jak narysować wiewiórkę?

Jak narysować wiewiórkęNie znam osoby, której nie fascynowało by to szybkie i ulotne zwierzę. Lecz do rzeczy. Na początek zanim jeszcze zaczniesz rysowanie, przygotuj sobie odpowiednie miejsce do malowania. Gdy już przygotujesz sobie odpowiednią przestrzeń do pracy zaczyni szkicować kontury zwierzątka. Ołówek trzymaj mniej więcej na środku długości. Linie rysuj delikatnie, abyś mógł je w razie nie powodzenia wymazać. Gdy już ukończysz zarys kontur przejdź do rysowania szczegółów. Krótkimi, szybkimi pociągnięciami na zaznacz fakturę futra. Narysuj oczy, nos uszy. Zaznacz pazury, łapy. Gdy już ukończysz szkicowanie, wymaż nie potrzebne, bądź nie udane linie i popraw mocniejszą linią te udane. Teraz zaczyni nakładać kolory. Jeśli malujesz kredkami, to wybierz sobie najodpowiedniejsze kolory i staraj się ich nie mieszać. Efekt nie będzie zadowalający. Jeśli jednak malujesz, czy to farbami czy pastelami to nie bój się mieszać kolorów, tak aby oddawały jak najbardziej rzeczywisty efekt.

Bardzo ważna jest odpowiednia faktura

Nie zapominaj jednak o fakturze, zwłaszcza jeśli malujesz kredkami czy pastelami. Linie niech będą krótki i postrzępione. Starannie wykonaj też małe elementy takie jak oczy, lub pazury. Poświęć też szczególna uwagę na padanie światła. Jeśli jakaś część zwierzęcia jest oświetlona, to zaznaczaj ją jaśniejszymi barwami, a jeśli znajduje się w cieniu. to daj temu miejscu ciemniejszy kolor. Jeśli zastosujesz te moje drobne porady i poświęcisz trochę czasu to z pewnością osiągniesz uśmiech na twarzy. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here