Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny

Aby otrzymać kredyt hipoteczny należy wykazać, iż zatrudnienie danej osoby jest pewne. Niewielkie, ale pewne i stałe dochody mogą umożliwić otrzymanie kredytu hipotecznego. Najczęściej liczą się również lata przepracowane w danej firmie. Ważne, aby zatrudnienie było również w pełnym wymiarze godzin. Małżeństwo, które miesięcznie osiąga przychody w kwocie dwukrotności płacy minimalnej może liczyć na przyznanie kredytu w kwocie nawet 300 tysięcy złotych.
Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy o kredyt ubiega się osoba żyjąca samotnie, nawet w sytuacji wykazania podobnych dochodów może nie otrzymać kredytu lub otrzymać jedynie kredyt w wysokości około 120 tysięcy złotych.
Wiele osób planujących budowę domu, kupno mieszkania w nowym budownictwie lub inną, poważną inwestycje zastanawia się ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny.
Oczywiście im wyższe zarobki, tym większe szanse na trzymanie kredytu hipotecznego w pokaźnej kwocie. Największe szanse na kredyt mają najczęściej osoby zarabiające od około 5000 złotych miesięcznie.
Aby mieć szansę na kredyt hipoteczny minimalny dochód musi wynosić około 3500 złotych.
Wiele zależy również od banku, w którym dana osoba ubiega się o kredyt. W zależności od banku kryteria dochodowe mogą się znacznie różnić. Banki posiadają bardzo zróżnicowane oferty.
Przed rozpoczęciem ubiegania się o kredyt hipoteczny należy dokładnie zastanowić się, czy raty kredytu nie będą zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie na kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat. Raty niekiedy wynoszą nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.
Zanim dana osoba dokona wyboru, w jakim banku będzie ubiegać się o kredyt warto skorzystać z rankingu banku oraz porównywarki ofert bankowych. Dane te dostępne są na stronach internetowych o tematyce bankowej. Rankingi przygotowywane są przez specjalistów w tej dziedzinie. Skorzystanie z tego typu informacji znacznie ułatwia podjęcie decyzji, w jakim banku klient będzie ubiegał się o kredyt hipoteczny.

intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here