Fotele biurowe, a komfort w pracy

0
544

Podczas długiej pracy przy biurku ważne jest zadbanie o każdy nawet najmniejszy detal, aby nie obciążać zbyt mocno swojego organizmu. Trzeba wyposażyć swoje stanowisko w oświetlenie o odpowiedniej intensywności, biurko, którego wysokości jest przystosowana do użytkownika oraz dobry, wygodny fotel.

Na co zwrócić uwagę.

W celu dokonania odpowiedniego wyboru należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, którymi różnią się od siebie fotele biurowe. Oferta na rynku jest bardzo szeroka dzięki czemu można wybrać model idealnie dopasowany do określonych potrzeb. Pierwszym elementem na który trzeba spojrzeć jest możliwość regulowania wysokości siedziska. Ten parametr pozwoli na znalezienie rozwiązania odpowiedniego zarówno dla osób wysokich jak i tych niższego wzrostu. Odpowiednio wyregulowana wysokość pozwala na osiągniecie większego komfortu oraz sprawi, że po dniu pracy osoba siedząca na fotelu będzie odczuwała mniejsze zmęczenie. Równie ważne co wysokość siedzenia jest rodzaj oparcia i jego wyprofilowanie. Zasada jest jedna i klarowna, musi być po prostu wygodne i nie powodować bólu podczas dłuższej pracy przy biurku. Są również fotele biurowe wyposażone w dodatkowy zagłówek, który wpływa na jeszcze lepszą pozycję podczas siedzenia oraz eliminuje odczuwanie bólu szyi. Nie dla każdego jeden kąt odchylenia oparcia będzie odpowiedni, dlatego stworzone zostały modele z możliwością regulacji. Podczas przerwy w pracy można się odchylić i daje to możliwość krótkiego relaksu. Tak samo istotna jest możliwość regulowania wysokość podłokietników oraz to z czego jest zrobione. W miarę możliwości najlepiej wybierać te fotele biurowe, które mają miękkie podłokietniki, posiadające gąbczaste wypełnienie. W dłuższym odstępie czasu nie sposób nie docenić tego rozwiązania. Wyposażenie fotela obejmujące kółka oraz mechanizm pozwalający na obracanie się sprawdzi się, gdy podczas wykonywanej pracy zachodzi konieczność przemieszczania się. Wykonane z odpowiedniego materiału kółka nie powodują porysowania podłogi, jest to istotne w momencie, gdy znajdują się na niej lakierowane panele podatne na tego typu uszkodzenia. Na koniec warto wspomnieć o obiciu fotela. W każdej pracy biurowej zdarzają się przypadki wylania napoju bądź  kawy, dlatego obicie skórzane lub skóropodobne będzie łatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu ale nie każdemu przypadną do gustu, więc alternatywą są modele wykonane z materiałów tekstylnych.

Rodzaje foteli.

Wybierając odpowiednie fotele biurowe nie trzeba się ograniczać do jednego rodzaju, przy biurku wiele wariantów znajdzie swoich zwolenników. Fotele kubełkowe są małe i lekkie, przez co w łatwy sposób można je wsunąć pod biurko i łatwo przenosić. Ponadto dzięki swojej budowie gwarantują wygodę i są stabilne. Drewniane krzesła mogą być tez wykorzystywane w pracy. Ich zaletą jest możliwość idealnego wkomponowania do wnętrza i elegancki wygląd, dlatego w szykownych gabinetach sprawdzą się idealnie. Ostatnim i najpopularniejszym modelem są krzesła obrotowe, które dają możliwość regulacji bardzo wielu parametrów i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here