Dobór fryzury

Odpowiednia fryzura to jeden z tych aspektów urody, do których niemal każdy przykłada bardzo wiele uwagi. Nie ma się co dziwić, w wielu sytuacjach to właśnie pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Oczywiście najlepiej dobór fryzury pozostawić specjalistom, czyli kwalifikowanym fryzjerom.

Dobór fryzury – Podstawowe zasady

Powszechnie mówi się, że fryzura powinna być dobrana do kształtu twarzy oraz wieku. Jednak obecnie jest bardzo wiele innych czynników, na które zwraca się uwagę. Postęp nowoczesnych technologii sprawia, że bez problemu można sprawdzić stan włosów, badając je odpowiednimi urządzeniami. Włosy które są bardziej zniszczone zazwyczaj będą się układały całkiem inaczej niż zdrowe, ponadto nie jest często wskazane stosowanie na nich zbyt dużej ilość środków do układania włosów, takich jak lakiery czy żele. Dlatego też dobierając fryzurę dla kogoś, kto ma dość zniszczone włosy najlepiej jest zaproponować taką, która nie będzie wymagała stosowania zbyt wielu środków.

Dobry fryzjer to podstawa

Dobry fryzjer poza samym dobraniem fryzury doradzi także gamę kolorów, które do konkretnej osoby będą jak najbardziej dopasowane. Ważne jest także stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów jak również ich koloryzacji. Dzisiaj jednak bardzo często aby przekonać się, jak ktoś będzie wyglądał w nowej fryzurze nie trzeba od razu umawiać się do fryzjera, można skorzystać ze zdobyczy nowych technologii.

Posiadacze smartfonów mają możliwość zainstalowania na nich aplikacji, która jednym kliknięciem pozwala zmienić fryzurę na wykonanym wcześniej zdjęciu twarzy. Zmieniać można nie tylko długość włosów, ale także ich kolor, aby przekonać się jak twarz wygląda w wielu wersjach uczesania. Pomaga to w podjęciu decyzji na przykład o drastycznym ścięciu włosów czy też o ich przefarbowaniu na całkiem inny kolor. Osoby korzystające z takich rozwiązań w momencie, gdy zjawiają się u fryzjera bardzo często mają już nieco ukierunkowane to, w jaki sposób chcą wyglądać i co chciałyby zrobić ze swoimi włosami. Z odpowiednich programów komputerowych korzystają dzisiaj także właśnie fryzjerzy, którzy przed przystąpieniem do pracy pokazują klientom jak będą wyglądać w nowej odsłonie.

Moda i panujące trendy

Niezwykle często wyznacznikiem fryzury są panujące w modzie trendy czy tez fryzury znanych osób. Pięknie prezentują się na zdjęciach, jednak wiele osób zapomina, że dla gwiazd pielęgnacja fryzury to codzienne spotkania z fryzjerem. Dlatego też kwestię właściwej pielęgnacji, aby uzyskać identyczny efekt należy brać pod uwagę przy wybieraniu nowego uczesania. Oczywiście istotny jest także wybór odpowiedniego fryzjera do wykonania zabiegu koloryzacji czy podcinania. Tutaj najlepszym wyznacznikiem z pewnością jest przede wszystkim renoma, jaką dany salon fryzjerski cieszy się na rynku. Dlatego przed jego wyborem warto popytać znajomych, którzy korzystają z takich usług dość często o polecenie jak najlepszego w ich opinii profesjonalisty, który dokona metamorfozy zgodnie z oczekiwaniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here