Czy wejściowe drzwi z przeszkleniem to dobry wybór?

Współcześnie wiele projektów architektonicznych nowoczesnych domów zakłada wstawienie drzwi wejściowych, które nie są w całości zabudowane, lecz posiadają bądź to całkowite przeszklenie, bądź przynajmniej szklane wstawki. Czy takie przeszklenia to dobry pomysł?

Różne rodzaje szybek

Szyby, które wstawia się do drzwi wejściowych z przeszkleniem, mogą mieć różny charakter. Najpopularniejsze obecnie są całkowicie przezroczyste szyby – takie, które wpuszczają najwięcej światła i nieco zdradzają, jak wygląda wnętrze domu. Można jednak spróbować czegoś mniej odważnego, a również dającego ciekawy efekt. Szyby matowe lub ze szkła mlecznego wpuszczają nieco mniej światła, ale też zapewniają domownikom więcej prywatności. Pozwalają ujrzeć jedynie zarys postaci za drzwiami, co jednak wielu inwestorom w zupełności wystarczy. Szyby ze szkła weneckiego pozwalają zachować maksimum prywatności w domu, a jednocześnie dokładnie widzieć, kto stoi za drzwiami. Inwestor może wybrać też drzwi wejściowe z przeszkleniem o różnym charakterze – całkowite, z niewielką szybką, kilkoma przeszklonymi elementami układającymi się w ciekawy wzór. Wybór jest naprawdę ogromny!

Fajne i modne rozwiązanie

Drzwi wejściowe z przeszkleniem są bardzo modnym i fantazyjnym sposobem na to, by dodać swojemu domowi trochę lekkości. Jeśli spojrzeć na ciekawe podmiejskie projekty domów na Zachodzie, to można zauważyć, że te nowoczesne budynki mieszkalne mają bardzo wiele przeszkleń różnego rodzaju – przeszklone balustrady, wysokie okna, przeszklone drzwi wejściowe. Wpuszczają one do domu bardzo dużo światła, co czyni mieszkanie lepiej oświetlonym i ogrzanym – sprawia też, że przestrzeń może być efektywniej wykorzystana do pracy.

Nowoczesne domy z przeszklonymi drzwiami

Już na etapie wykonywanie projektu architektonicznego warto uwzględnić drzwi wejściowe z przeszkleniem. Wówczas architekt będzie w stanie dopasować styl domu i rodzaje okien tak, aby pasowały do konceptu stylistycznego całego domu. Nie każdy rodzaj drzwi będzie pasował do każdego typu budynku. Dlatego też warto uwzględnić rodzaj drzwi wejściowych już na etapie projektowania. Dużo przeszkleń w drzwiach wejściowych to kwestia, do której domownicy bardzo szybko się przyzwyczają i przekonają. Powoli wychodzą już z mody małe okna i solidnie zabudowane drzwi z mikroskopijnym judaszem.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here