Czy warto wysłać dziecko na półkolonię

Rodzice, którzy nigdy nie brali udziału w zajęciach oferowanych przez półkolonie dla dzieci bądź mają złe wspomnienia z własnych kolonii często zastanawiają się, czy warto wysłać swoich podopiecznych na półkolonie. Dostrzegają sporo wad, martwią się, ale w tym przypadku zdecydowanie warto zwrócić uwagę na zalety półkolonii, bo wszelkie wady są wyolbrzymiane w wyobraźni.

Socjalizacja i nowi znajomi

Uczęszczanie na półkolonie dla dzieci oznacza wiele nowych znajomości, nowych kolegów i wyzwań towarzyskich. Dzięki temu dzieciom łatwiej się później odnaleźć w społeczeństwie i mają więcej odwagi w kontaktach towarzyskich. W czasie półkolonii mogą zawrzeć znajomości, które przetrwają całe życie, nauczą się radzić sobie w sporach, a także po prostu poznawać i rozmawiać z nowymi, dotąd nieznanymi ludźmi. Teoretycznie takie zadanie ma szkoła, ale zauważmy, że w niej tak naprawdę dzieci są w towarzystwie tych samych osób przez kilka lat, więc półkolonia dla dzieci może być dobrym treningiem socjalizacyjnym.

Nauka

Szkoła ma bardzo jasno określony program nauczania, do którego dziecko musi się dopasować, by zdobyć konkretne umiejętności oraz wiedzę wymaganą na egzaminach. Nie sprzyja to tworzeniu pasji i poszukiwaniu nowych zainteresowań, zwłaszcza, że zajęcia szkolne i prace domowe nie pozostawiają na to wiele czasu w domu. Półkolonie dla dzieci mają za to dużo różnorodnych zajęć i łatwo wybrać takie, które dziecko zainteresują, pokażą mu coś nowego. To świetne miejsce na rozwój dziecka przez zabawę, a kto wie, czy półkolonia dla dziecka nie zaowocuje czymś, co zmieni jego życie na lepsze.

Opieka w czasie pracy

Zapewnienie opieki dzieciom w czasie godzin pracy ich rodziców jest poważnym problemem, szczególnie wśród maluchów. Z tego powodu zaleta jaką jest opieka w czasie półkolonii dla dzieci jest zaletą, z której zdają sobie sprawę wszyscy. Wybierając półkolonie jednak nie kierujmy się tylko tym argumentem, zastanówmy się nad tym, co poza bezpieczeństwem ma zyskać dziecko – czego się nauczyć, z kim bawić, co nowego poznać. Szczególnie w dużych miastach łatwo znaleźć takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich i zapewnienie dziecku opieki nie będzie szczególnie dużym wyzwaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here