Czy warto kupić wiatrówkę

Tak zwane wiatrówki mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy uważają je za bezużyteczne zabawki, inni – świetny sprzęt do realizowania swojego hobby bez zbędnych formalności i wydatków. W takim razie czy warto zakupić wiatrówkę?

Na wiatrówkę o mocy poniżej 17J nie potrzeba zezwolenia

Wiatrówkę o mocy poniżej 17J (a moc mniejszą, i to znacznie, ma większość wiatrówek) można kupić łatwo, szybko i stosunkowo tanio, przez Internet, jak i w sklepach fizycznych. Wystarczy być osobą dorosłą. Nie ma obowiązku rejestracji, posiadania pozwolenia na broń czy innych formalności. Jest to o tyle istotne, że uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni palnej jest dość długim i kosztownym procesem, a broń czarnoprochowa co prawda sama w sobie nie wymaga rejestracji, ale zakup prochu do niej – już owszem.

Oznacza to, że właścicielem wiatrówki możemy stać się niemal błyskawicznie. Co więcej, w przeciwieństwie do broni na naboje ostre nie musimy ograniczać się tylko do strzelnicy, ale też możemy bawić się na własnym, prywatnym terenie. Musimy przy tym oczywiście zachować wszelkie względy bezpieczeństwa, tak, aby przypadkiem nikogo nie trafić, czy to bezpośrednio, czy rykoszetem.

Więcej tego typu interesujących informacji i porad znaleźć można tutaj: https://www.mp3j.pl/.

Czy wiatrówki rzeczywiście są niecelne?

Celność wiatrówki zależy od modelu, warunków pogodowych, wykorzystanej amunicji i kilku innych parametrów. Chociaż ciężko nazwać je ultraprecyzyjnymi, to, ogółem mówiąc, dobrze sprawdzą się do hobbystycznego treningu strzeleckiego. Są z pewnością celniejsze niż na przykład pistolety na kule gumowe. Nie bez znaczenia są oczywiście także nasze umiejętności – z wiatrówki również trzeba umieć celować.

Warto wiedzieć, że można łatwo zakupić wiatrówkę będącą repliką znanego modelu prawdziwej broni (np. Walthera P99 czy Glocka 17), co sprawi, że nie tylko będzie ona dobrze strzelać, ale też dobrze wyglądać. Często wiatrówki wyposażone są w szynę, która umożliwia zamontowanie celownika laserowego czy latarki faktycznej (a nawet jednego i drugiego).

Artykuł został przygotowany we współpracy z portalem https://www.mp3j.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here