Czy voucher na wizytę w escape roomie to dobry pomysł na prezent

Escape room to pokój, który sam w sobie jest łamigłówką. Zamknięci w nim uczestnicy rozgrywki poszukują wskazówek, które pomagają odkrywać kolejne sekrety. Brzmi banalnie, ale w istocie wcale takie nie jest. Zagadki są zwykle dość trudne i wymagają nieszablonowego myślenia. Ten rodzaj rozrywki szybko stał się popularny w Polsce. W niektórych escape roomach można zrealizować vouchery, które można wręczyć jako prezent. Kiedy taki podarunek sprawdzi się najlepiej?

Dla fanów zagadek

Warto mieć na uwadze, że escape room to zabawa podobająca się głównie szaradzistom. Wiele osób chętnie w niej uczestniczy, ale pełnię satysfakcji mogą odczuć tylko osoby najbardziej zaangażowane. Takie, które ekscytują się każdą kolejną zagadką. Nie da się ukryć, że swoją rolę odgrywa tu swego rodzaju uzależnienie od adrenaliny, które występuje tylko u części społeczeństwa. Dla innych sytuacja zamknięcia w pokoju może wydawać się bardziej stresująca niż podniecająca.

Dla pasjonatów tematyki escape roomu

Pokoje zagadek nawiązują najczęściej do jakiegoś literacko-filmowego gatunku lub konkretnego dzieła kultury. Celem projektantów jest jak najlepsze odwzorowanie obowiązującego w nim klimatu. Fanom danej atmosfery i stylistyki może dać to szansę na spędzenie chwili czasu w znanym, ale niedostępnym dotychczas otoczeniu. Jego znajomość może nawet przynieść przewagę przy rozwiązywaniu łamigłówek. Wiele z nich opiera się bowiem na znajomości szczegółów dzieła kultury, na którym opierali się twórcy escape roomu. Wykorzystanie tego typu skrywanej wiedzy może dać wiele satysfakcji. Jeśli więc znamy zagorzałego fana tematyki, na jakiej opiera się pokój, podarujmy mu voucher – na pewno się ucieszy!

Dla pracowników

Wspólne rozwiązywanie zagadek ma ogromny walor integracyjny. Grupa, która dzięki współpracy potrafi wyjść z escape roomu, z pewnością poradzi sobie z wymagającymi kooperacji wyzwaniami w miejscu pracy. Wiedzą to przedsiębiorcy, którzy coraz częściej korzystają z tego sposobu na zgranie zespołu. W symulowanej sytuacji zagrożenia ujawniają się skrywane dotychczas talenty i rozwijają się nowe więzi. Mogą one zaprocentować przy wystąpieniu niespodziewanych, wymagających szybkiej interwencji sytuacji w pracy. Z tego powodu inwestycja w sesję w escape roomie przeznaczoną dla pracowników na pewno się opłaci.

Powyżej przedstawiliśmy kilka grup osób, które wydają się najlepszymi odbiorcami prezentu w postaci vouchera na wizytę w pokoju zagadek. Taki upominek jest jednak dość uniwersalny i powinien spodobać się każdemu, kto lubi spędzać czas w towarzystwie. Wiele osób chce spróbować swojego szczęście w escape roomie, ale nie może zmotywować się do wizyty. Być może pomoże im w tym właśnie kupon?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here