Czarter jachtów w Chorwacji - jakich opłat należy się spodziewać?

Wynajem jachtu w Chorwacji jak powszechnie wiadomo wiąże się z koniecznością poniesienie kilku opłat. Wbrew pozorom należy zapłacić nie tylko za sam czarter jachtów w Chorwacja. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakich opłat należy się spodziewać i jak można je obniżyć.

Transit-log

Pierwszą obowiązkową opłatą jest Transit-log, którą ponosi się przeważnie podczas samego zaokrętowania. Opłata tego typu obejmuje wszystkie koszty związane bezpośrednio z przygotowaniem wybranego jachtu do czarteru. Mowa tutaj między innymi o przygotowaniu butli z gazem, czystych pościeli albo posprzątaniu samego jachtu.

Pamiętać należy również i o tym, że u niektórych armatorów powyżej opisana opłata może być określona w cenniku albo wliczona w tzw. pakiet all inclusive. Za transit-log trzeba zapłacić od 80 do nawet 250 euro. Suma w dużej mierze zależy od klasy i wielkości wynajmowanego jachtu.

Kaucja

Czarter jachtów w Chorwacja wiąże się także z koniecznością zapłacenia kaucji, która może wynosić od 1000 do 5000 euro. Kaucja pokrywa ewentualne koszty naprawy wynajmowanego jachtu i zakupu części wymiennych. Powyżej wymienionych kwot większość jachtów jest ubezpieczona. Kaucje najczęściej płaci się podczas zaokrętowania. Gdy jacht nie ma żadnych uszkodzeń, to kaucja jest wracana.

Niektóre firmy dają swoim klientom również możliwość ubezpieczenia kaucji. Rozwiązanie tego typu wiąże się z wydatkiem od 100 do 400 euro (za 1 tydzień żeglugi). Ubezpieczenie kaucji także płatne jest podczas zaokrętowania.

Czego nie obejmuje ubezpieczenia kaucji?

Ubezpieczenie kaucji dla wielu żeglarzy może okazać się ciekawym rozwiązaniem, ale pamiętać należy o tym, że nie obejmuje ono wszystkiego. Ubezpieczenie nie obejmuje na przykład opóźnienia powrotu albo kosztów związanych w oddaniem jachtu w innym porcie niż w umowie.

Jeżeli jacht zostanie uszkodzony pod wpływem alkoholu albo innych środków odurzających, to również nie będzie można skorzystać z ubezpieczenia. U niektórych armatorów ubezpieczenie kaucji może nie obejmować także zniszczenia żagli albo zniszczenia silnika wynikającego z braku oleju. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi zapiskami, dzięki czemu można uniknąć problemów.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here