4fans.pl
Już wkrótce powstanie tu

kalendarz rajdowy 2012 RSMP, RPP, WRC, RME, IRC

oraz rajdów w sąsiadujących z Polską krajach -

Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech

.
Poza tym najświeższe wiadomości z rajdów, aktualne klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz World Rally Championship. Jeszcze tylko troszkę cierpliwości... postaram się ciągle aktualizować stronę.
Poniżej, póki co, w uproszczonej formie kalendarze rajdowe dla wybranych cykli i krajów:

Kalendarz rajdowy 2012 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Rajd Lotos Baltic Cup 17.02.-19.02.2012 rajdlotos.pl wyniki (1. Kajto, 2. Qhr, 3. Rzeźnik) Gdańsk
Rajd Świdnicki 20.04.-22.04.2012 rajdkrause.pl wyniki (1. Kajto, 2. Bębenek, 3. Rzeźnik) Świdnica
Rajd Karkonoski 01.06.-03.06.2012 rajdkarkonoski.pl wyniki (1. Kajto, 2. Siemanko, 3. Habaj) Jelenia Góra
Rajd Rzeszowski (RSMP + FIA-CEZ Rally Trophy) 09.08.-11.08.2012 rajd.rzeszow.pl wyniki (1. Kajto, 2. Grzyb, 3. Bębenek) Rzeszów
Rajd Koszyc 06.09.-08.09.2012 rallye.sk/rallye Koszyce
Rajd Polski (RSMP, RME) 28.09.-30.09.2012 rajdpolski.pl Mikołajki
Rajd Dolnośląski 18.10.-20.10.2012 rajd.dolnoslaski.pl Kłodzko
Klasyfikacja generalna RSMP 2012 po Rzeszowskim
1. K. Kajetanowicz/J. Baran 177
2. M. Bębenek/G. Bębenek 94
3. W. Chuchała/K. Heller 84
4. M. Rzeźnik/P. Mazur 78
5. T. Kuchar/D. Dymurski 71
6. G. Grzyb/D. Siatkowski 61
7. Ł. Habaj/P. Woś 46

Kalendarz rajdowy 2012 Rajdowego Pucharu Polski (RPP) do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Rajd Lotos Baltic Cup 18.02.-19.02.2012 rajdlotos.pl wyniki (1. Tomala, 2. Płachytka, 3. Kochańczyk) Gdańsk
Rajd Świdnicki 21.04.-22.04.2012 rajdkrause.pl wyniki (1. Kubat, 2. Płachytka, 3. Knopt) Świdnica
Rajd Mazowiecki 11.05.-12.05.2012 rajdmazowiecki.pl wyniki (1. Płachytka, 2. Tomala, 3. Jurecki) Kozienice
Rajd Karkonoski 02.06.-03.06.2012 rajdkarkonoski.pl wyniki (1. Hupało, 2. Szeja, 3. Płachytka) Jelenia Góra
Rajd Rzeszowski 10.08.-11.08.2012 rajd.rzeszow.pl wyniki (1. Ogryzek, 2. Hupało, 3. Płachytka) Rzeszów
Rajd Wisły 14.09.-15.09.2012 rajd-wisly.pl Wisła
Rajd Dolnośląski 19.10.-20.10.2012 rajd.dolnoslaski.pl Kłodzko
Rajd Barbórka Cieszyńska 16.11.-17.11.2012 cieszynskabarborka.pl Cieszyn
Klasyfikacja generalna RPP 2012 po Rzeszowskim
1. S. Płachytka 59
2. T. Hupało 32
3. D. Tomala 27
4. S. Ogryzek 21
5. J. Szeja 20
6. J. Jurecki 20
7. M. Mularczyk 20
8. T. Kasperczyk 16

Kalendarz rajdowy 2012 Rajdowych Mistrzostw Świata (RMS) - World Rally Championship (WRC 2012) do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Rallye Monte-Carlo (Rajd Monte-Carlo) 17.01.-22.01.2012 www.acm.mc wyniki (1. Loeb, 2. Sordo, 3. P. Solberg) Monte Carlo
Rally Sweden (Rajd Szwecji) 09.02.-12.02.2012 rallysweden.com wyniki (1. Latvala, 2. Hirvonen, 3. Østberg) Karlstad
Rally Mexico (Rajd Meksyku) 08.03.-11.03.2012 rallymexico.com wyniki (1. Loeb, 2. Hirvonen, 3. P. Solberg) León
Rally Portugal (Rajd Portugalii) 29.03.-01.04.2012 rallydeportugal.pt wyniki (1. Østberg, 2. Novikov, 3. P. Solberg) Faro
Rally Argentina (Rajd Argentyny) 27.04.-29.04.2012 rallyargentina.com wyniki (1. Loeb, 2. Hirvonen, 3. Østberg) Carlos Paz
Acropolis Rally (Rajd Grecji) 25.05.-27.05.2012 acropolisrally.gr wyniki (1. Loeb, 2. Hirvonen, 3. Latvala) Loutraki
Rally of New Zealand (Rajd Nowej Zelandii) 22.06.-24.06.2012 rallynz.org.nz wyniki (1. Loeb, 2. Hirvonen, 3. P. Solberg) Auckland
Rally Finland (Rajd Finlandii) 02.08.-05.08.2012 nesteoilrallyfinland.fi wyniki (1. Loeb, 2. Hirvonen, 3. Latvala) Jyvaskyla
Rallye Deutschland (Rajd Niemiec) 24.08.-26.08.2012 rallye-deutschland.de Trewir
Rally of Great Britain (Rajd Wielkiej Brytanii) 13.09.-16.09.2012 walesrallygb.com Cardiff
Rallye de France - Alsace (Rajd Francji) 04.10.-07.10.2012 rallyedefrance.com Strasburg
Rally d'Italia (Rajd Włoch) 18.10.-21.10.2012 rallyitaliasardegna.com Olbia
Rally de España (Rajd Hiszpanii) 01.11.-04.11.2012 rallyracc.com Salou
Klasyfikacja generalna WRC 2012 po Finlandii
1. S. Loeb/D. Elena 171
2. M. Hirvonen/J. Lehtinen 128
3. P. Solberg/C. Patterson 104
4. M. Ostberg/J. Andersson 90
5. J. Latvala/M. Anttila 69
6. E. Novikov/D. Giraudet 55
7. M. Prokop/J. Tománek 38
8. T. Neuville/N. Gilsoul 32
9. D. Sordo/C. Del Barrio 29
10. O. Tanak/K. Sikk 26
11. N. Al-Attiyah/G. Bernacchini 23
12. S. Ogier/J. Ingrassia 23
13. A. Araujo/M. Ramalho 11

Kalendarz rajdowy 2012 Rajdowych Mistrzostw Europy RME (ERC 2012) do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
International Jännerrallye (AT) 05.01.-07.01.2012 jaennerrallye.at wyniki (1. Kopecký, 2. Hänninen, 3. Harrach) Mühlviertel
Rallye Mille Miglia (IT) 19.04.-21.04.2012 rally1000miglia.it wyniki (1. Basso, 2. Andreucci, 3. Scandola) Brescia
Croatia Rally (HR) 24.05.-25.05.2012 croatia-rally.com wyniki (1. Hänninen, 2. Gassner, 3. Betti, 4. Sołowow) Rijeka
Rally Bulgaria (BG) 08.06.-10.06.2012 rallybulgaria.com wyniki (1. Iliev, 2. Gyoshev, 3. Donchev, 4. Rzeźnik) Borovets
Geko Ypres Rally (BE) 22.06.-24.06.2012 ypresrally.com wyniki (1. Hänninen, 2. Loix, 3. Tsjoen, 4. Snijers, 5. Sołowow) Ypres
Bosphorus Rally (TR) 06.07.-08.07.2012 istanbulrally.org wyniki (1. Hänninen, 2. Yağiz, 3. Rossetti, 4. Kazan, 5. Sołowow) Stambuł
Rally Vinho da Madeira (PT) 26.07.-28.07.2012 ralivm.com wyniki (1. Magalhães B., 2. Sá, 3. Magalhães J.) Madeira
Barum Czech Rally Zlin (CZ) 31.08.-02.09.2012 czechrally.com Zlín
Rally Principe de Asturias (ES) 13.09.-15.09.2012 rallyprincipe.com Oviedo
Rajd Polski (PL) 28.09.-30.09.2012 rajdpolski.pl Mikołajki
Rallye d'Antibes Côte d'Azur (FR) 12.10.-14.10.2012 antibes-rallye.com Antibes
Rallye International du Valais (CH) 25.10.-27.10.2012 riv.ch Martigny

Kalendarz rajdowy 2012 Intercontinental Rally Challenge (IRC 2012) do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Sata Rallye Açores (PT) (gravel) 23.02.-25.02.2012 satarallyeacores.com wyniki (1. Mikkelsen, 2. Hänninen, 3. Bouffier) Ponta Delgada (Azory)
Rally Islas Canarias El Corte Inglés (ES) (asphalt) 15.03.-17.03.2012 rallyislascanarias.com wyniki (1. Kopecký, 2. Mikkelsen, 3. Monzón) Las Palmas de Gran Canaria
Donnelly Group Circuit of Ireland Rally (IE) (asphalt) 06.04.-07.04.2012 circuitofireland.net wyniki (1. Hänninen, 2. Mikkelsen, 3. Kopecký) Armagh
Tour de Corse (FR) (asphalt) 11.05.-12.05.2012 rallyedefrance.com wyniki (1. Sordo, 2. Kopecký, 3. Campana) Ajaccio
Canon Mecsek Rallye (HU) (asphalt) 02.06.-03.06.2012 mecsekrallye.hu wyniki (1. Kopecký, 2. Neuville, 3. Loix) Pecs
GEKO Ypres Rally (BE) (asphalt) 21.06.-23.06.2012 ypresrally.com wyniki (1. Hänninen, 2. Loix, 3. Tsjosen, 4. Sołowow) Ypres
Rally San Marino (SM) (gravel) 06.07.-07.07.2012 rallysanmarino.com wyniki (1. Basso, 2. Mikkelsen, 3. Scandola) San Marino
Sibiu Rally Romania (RO) (gravel) 20.07.-22.07.2012 raliulsibiului.ro wyniki (1. Mikkelsen, 2. Flodin, 3. Delecour) Sibiu
Barum Czech Rally Zlín (CZ) (asphalt) 31.08.-02.09.2012 czechrally.com Zlín
Prime Yalta Rally (UA) (asphalt) 15.09.-16.09.2012 yaltarally.com Jałta
Rally Sliven (BG) (asphalt) 29.09.-30.09.2012 rallysliven.com Silven
Rallye Sanremo (IT) (asphalt) 12.10.-13.10.2012 acisanremo.it/rallysanremo/ Sanremo
Cyprus Rally (CY) (gravel/asphalt) 02.11.-03.11.2012 cyprusrally.com.cy Limassol

Kalendarz rajdowy 2012 w Niemczech: do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
ADAC Pfalz-Westrich-Rallye 02.03.-03.03.2012 pfalz-westrich-rallye.de wyniki St. Wendel
ADAC Wikinger-Rallye, Schleswig 23.03.–24.03.2012 wikinger-rallye.de wyniki Schleswig
ADAC Hessen-Rallye Vogelsberg, Schlitz 13.04.–14.04.2012 rallye-vogelsberg.de wyniki Vogelsberg
AvD Sachsen Rallye 11.05.–12.05.2012 avd-sachsen-rallye.de wyniki Zwickau
ADAC Rallye Deutschland 24.08.-26.08.2012 rallye-deutschland.de Trewir
ADAC Saarland-Rallye 21.09.-22.09.2012 saarland-rallye.de Dillingen
ADMV Lausitz Rallye 12.10.-13.10.2011 rrc-lausitz.de Boxberg

Kalendarz rajdowy 2012 w Czechach - Międzynarodowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki (MEDIASPORT Mezinárodní mistrovství České republiky v rally 2012): do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
29. Int. Jänner Rallye (AUT) 05.01.–07.01.2012 www.jaennerrallye.at wyniki (1. Kopecký, 2. Pech, 3. Valoušek) Freistadt
BONVER Valašská Rally 23.03.–24.03.2012 valasskarally.com wyniki (1. Kopecký, 2. Kresta, 3. Pech) Valašské Meziříčí
Mogul Šumava Rallye Klatovy 19.04.–21.04.2012 mogul-sumava-rallye.cz wyniki (1. Kopecký, 2. Kresta, 3. Tarabus) Klatovy
40. Rallye Český Krumlov 25.05.–26.05.2011 rallyekrumlov.cz wyniki (1. Kopecký, 2. Kresta, 3. Pech) Český Krumlov
Agrotec Rally Hustopeče 22.06.–23.06.2012 agrotecautoklub.cz wyniki (1. Kopecký, 2. Kresta, 3. Tarabus) Hustopeče
Rally Bohemia Mladá Boleslav 13.07.–15.07.2012 rallybohemia.cz wyniki (1. Kopecký, 2. Valoušek, 2. Tarabus) Mladá Boleslav
Barum Rally Zlín (Rajd Barum) 31.08.-02.09.2012 czechrally.com Zlín
34. Rally Příbram 04.10.–06.10.2012 rallypribram.cz Příbram

Kalendarz rajdowy 2012 w Czechach - Mistrzostwa Czeskiej Republiki w rallyspirncie (TIMESEAL Mistrovství České republiky ve sprintrally 2012): do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Rally Vrchovina 06.04.–07.04.2012 rallyvrchovina.cz wyniki Slavonice
Thermica Rally Lužické hory 27.04.–28.04.2012 frogfrog.de wyniki Lužické hory
Impromat Rallysprint Kopná 11.05.–12.05.2012 rallysprintkopna.cz wyniki Slušovice
Rally Krkonoše 08.06.–09.06.2012 rallykrkonose.cz wyniki Trutnov
5. Matrix M.V. Rally Kostelec nad Orlicí 27.07.–28.07.2012 rally-kostelec.cz wyniki Kostelec nad Orlicí
XXXIII. Fuchs Oil Rally Agropa 10.08.–11.08.2012 rallyagropa.cz wyniki Pačejov
VI. Rally Jeseníky 21.09.-22.09.2012 rally-jeseniky.cz Šternberk
IX. Partr Rally Vsetín 19.10.–20.10.2012 vsetinrally.4fan.cz Vsetín

Kalendarz rajdowy 2012 na Słowacji - Rajdowe Mistrzostwa Słowacji (Majstrovstvá Slovenska v rally 2012): do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Rally Prešov (MSR/2, SRP/2) 13.04.-14.04.2012 rallypresov.srs.sk wyniki (1. Grzyb, 2. Melichárek, 3. Drotár) Prešov
Rally Tríbeč 2012 (MSR/1, SRP/1) 25.05.-26.05.2012 rallytribec.sk wyniki (1. Béreš, 2. Melichárek, 3. Trnéný, 4. Drotár, 5. Rzeźnik) Topoľčany
BETI RACING IV.Rally Lubeník (MSR/1;SRP/1) 29.06.-30.06.2012 obeclubenik.sk wyniki (1. Grzyb, 2. Hadik, 3. Melichárek) Lubeník
Rajd Rzeszowski (CEZ, MSR/2) 10.08.-11.08.2012 www.rajd.rzeszow.pl wyniki (1. Kajto, 2. Grzyb, 3. Bębenek) Rzeszów
Rally Košice (CEZ,MSR/2, SRP/2) 07.09.-08.09.2012 www.rallye.sk/rallye/ Koszyce
Rally Rožňava (MSR/1; SRP/1) 05.10.-06.10.2012 Rožňava (?)
Rally Bratislava (MSR/1, SRP/1) 09.11.-10.11.2012 ba-rk.sk Bratysława

Vysvetlivky:
MSR - Majstrovstvá Slovenska, MM - Majstrovstvá Maďarska, MP - Majstrovstvá Poľska, EP - FIA Európsky pohár, CEZ - Zóna strednej Európy

Kalendarz rajdowy 2012 na Węgrzech - nieoficjalny (Országos Rallye Bajnokság 2012 (tervezet)): do góry

Rajd Termin Strona WWW Wyniki Gdzie
Eger Rallye 2012 30.03.-01.04.2012
Bükfürdő Rallye 2012 04.05.-06.05.2012 bukfurdorallye.hu wyniki
46. IRC Mecsek Rallye 2012 01.06.-03.06.2012 mecsekrallye.hu wyniki
19. Veszprém Rally 2012 06.07-08.07.2012 veszpremrallye.hu wyniki
Arad Rally 2012 17.08.-18.08.2012
19. Miskolc Rally 2012 16.11.-18.11.2012